Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 15:15 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Maszyna do cięcia styropianu – jakie funkcjonalności mają znaczenie

Podczas obróbki styropianu niejednokrotnie zachodzi potrzeba jego odpowiedniego docięcia. Jednorazowo można to zrobić przy pomocy noża czy piłki, jednak używanie takich sposobów na co dzień z pewnością zbyt wygodne nie będzie. Dlatego też w firmach które się zajmują realizacją takich prac koniecznie pojawić się powinna jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu.

Maszyny tego typu występują w wielu wersjach i odmianach, z takich też powodów przy wyborze należy mieć na uwadze kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim niezwykle istotna jest maksymalna szerokość. Jeśli będzie się chciało wykorzystywać w pełni z funkcjonalności takiego urządzenia, to powinno ono umożliwić przecięcie standardowego arkusza po przekątnej, która wynosi mniej więcej 112 cm. Sprawdzić również należy, ile wynosi maksymalna grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie to mniej niż 26 centymetrów, to jednak raczej warto rozejrzeć się za innym modelem. Kolejna ważna sprawa to moc robocza.

Gilotyna do cięcia styropianu działa w bardzo mało skomplikowany sposób, bo posiada ona cienki oporowy drut, który zostaje rozgrzewany pod wpływem przepływającego prądu. Im zasilacz będzie większy, tym drut zostanie nagrzany do wyższej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na szybkość cięcia. Z ciekawych funkcjonalności na pewno pomocna będzie możliwość wycinania nietypowych kształtów. W tym celu drut oporowy znajdzie się pionowo, co umożliwi skuteczne docinanie. To będzie przydatne zarówno w pracach ociepleniowych, jak też podczas wykończania wnętrz, kiedy należy dopasować do siebie niewielkie elementy ze styropianu.

W związku z tym że cięcie styroduru realizowane może być w różnorodnych warunkach, to bardzo ważna będzie trwałość i wytrzymałość samego urządzenia. Wytrzymać ono musi trudy codziennej pracy, a także nie zawieść bez względu na sytuację. Jeżeli wraz z tym będzie szła nieskomplikowana obsługa, nie wymagająca wcześniejszego długiego szkolenia, to taki sprzęt będzie po prostu niezastąpiony. I z pewnością oszczędzi on wiele zbędnej pracy, którą trzeba by było wykonać przy ręcznym cięciu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close