Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 11:26 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Jakie opcje mają właściciele domów jeśli chodzi o monitoring

W naszym kraju co roku dochodzi do wielu tysięcy włamań. Tak naprawdę żaden dom czy mieszkanie nie są bezpieczne, ponieważ złodzieje często wybierają zupełnie przypadkowo. Zaś ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują domowników, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeśli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś bardziej kosztowne rzeczy lub po prostu obawia się włamania, to pomyśleć może o odpowiedniej ochronie swojej posesji. Już w samej bramce wejściowej może się pojawić zaawansowane urządzenie, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu dokładnie widzieć, kto akurat przyszedł w odwiedziny, co jest niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Właściciele domów coraz częściej montują tego typu zestawy zamiast klasycznych domofonów, a zaawansowane modele mogą być nawet sterowane przy pomocy smartfona.

Następnym istotnym elementem zabezpieczeń powinien być monitoring. Każda kamera IP kopułkowa Hikvision, która będzie wchodzić w taki zestaw musi posiadać odpowiednie parametry. Po pierwsze chodzi tu o jakość nagrywanego obrazu. Musi on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie potrzeby można było rozpoznać osoby z kadrów. Najmniejsza robocza rozdzielność takich kamer to HD, lecz dużo lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać z dużo większym pakietem danych do nagrywania, z tego też powodu zadbać również należy o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków twardych, aby zmieściły się na nim wszystkie filmy w ustalonym okresie czasu.

Kamery rejestrować także muszą obraz w nocy, dlatego dobrym rozwiązaniem są modele wyposażone w diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widoczne dla ludzkiego oka, a znacznie poprawia obraz. W przypadku urządzeń działających na zewnątrz istotne będzie, żeby ich obudowy były odporne na czynniki atmosferyczne. Jeśli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym miejscu, to w takim zamówieniu może się też znaleźć Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)
Close