Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 18:31 Edukacja, Rozrywka

Czemu warsztaty z robotyki mogą się przydać dla dzieci

Z różnego rodzaju robotami każdy chyba z nas kiedyś miał okazję się spotkać. Nawet jeżeli nie na żywo, to już na pewno w popularnych produkcjach filmowych, w jakich niejednokrotnie to maszyny właśnie były głównymi aktorami. Świat robotów jest fascynujący i niezwykły, a co najbardziej interesujące, obecnie dostępny dla każdego, kto ma tylko na to ochotę. Z różnymi robotami, rzecz jasna na swoim poziomie zaawansowania, mogą się już zapoznawać nawet paroletnie maluchy w przedszkolu. Już dla nich są bowiem odpowiednie zestawy, przy pomocy jakich dzieci mogą poznać, jak działa normalny robot i jak się nim steruje.

Dla dzieci starszych są znacznie większe możliwości. Często są bowiem organizowane rozmaite warsztaty naukowe, albo w wersji jednorazowej, albo w formie dłuższego cyklu. Już nawet te krótkie umożliwiają zapoznanie się z podstawowymi zasadami sterującymi funkcjonowaniem tego typu urządzeń, wśród których przecież będzie i informatyka, i mechanika. Zajęcia o większej ilości spotkań już w większych szczegółach dotykają tej kwestii, lecz również dają dużo większą wiedzę. Nawet z tym, że w pewnym momencie uczestnicy zaczynają tworzyć własne programy, sterujące w zaawansowany sposób działaniem robota i czynnościami, które on robi. Bardzo dobrze sprawdzają się przy takiej zabawie komplety klocków Lego, dedykowane właśnie do takich zadań.

Poza klockami, z których jest składana cała konstrukcja, takie klocki są również wyposażone w czujniki, silniki czy układy sterujące. Przez to każdy może w dowolny sposób stworzyć swojego wyjątkowego robota, a następnie mu wydawać komendy. Potencjał i możliwości tej właśnie zabawki są naprawdę duże, z tego też powodu świetnie się ona sprawdza w szerokim przedziale wiekowym. Współczesna robotyka cały czas się rozwija, i cały czas też pojawiają się w niej nowe możliwości. Dlatego też warto spróbować zainteresować swoje maluchy warsztatami tego typu, jeśli ktoś je organizuje. Być może je to zainteresuje w takim stopniu, że chcieć będą spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close