Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 13:03 Budownictwo, Przemysł

Jakie zalety ma budowa stropu z prefabrykowanych płyt

Osoby planujące budowę swojego domu mają wiele decyzji do podjęcia. Związanych na przykład z rozwiązaniami technologicznymi, które zostaną użyte. A bezpośrednio przekładać się to będzie na tempo postępu robót, finanse oraz mieszkanie później. Sporo osób odrzuca wszelkie technologiczne nowinki, i pozostaje przy tradycyjnych rozwiązaniach. Z kolei inne poszukują nowych pomysłów i inspiracji, dzięki którym wybudują swój dom szybciej i taniej. W każdym przypadku to będzie kwestia indywidualnych decyzji, dlatego przed ich podjęciem należy poznać dobrze zalety i wady poszczególnego rozwiązania.

W ostatnim czasie z powrotem do łask na przykład wróciły płyty stropowe. Technologia budowania z prefabrykowanych, gotowych płyt jest znana od dawna, i powszechnie była wykorzystywana przykładowo przy blokach mieszkalnych przed kilkudziesięciu laty. Także ją próbowano wykorzystać przy domach jednorodzinnych, ale tu już nie zyskała dużego zainteresowania. Było to spowodowane przywiązaniem do tradycyjnego sposobu stawiania domów, z zalewanymi na miejscu stropami, lecz również i niedociągnięciami technologicznymi. Aktualnie tworzenie takich stropów z prefabrykatu zostało mocno udoskonalone, i na powrót cieszyć się one zaczynają zainteresowaniem. W pierwszej kolejności ich dużym plusem jest szybkość montażu i brak wcześniejszych prac przygotowawczych.

Bierze się to z faktu, że producent prefabrykatów betonowych wykonuje u siebie poszczególne elementy stropu, zgodnie z dotrzymanym projektem, i u niego czekają aż będzie się dało je zamontować. Na budowę zostają dostarczone na ciężarówce, a do ich ułożenia będzie potrzebny odpowiedni dźwig. Podczas planowania trzeba to uwzględnić, bo czasami zdarzają się przypadki, gdy taki sprzęt po prostu nie może wjechać na działkę. Kolejną istotną rzeczą jest to, że praktycznie od razu można ruszać z dalszymi pracami na budowie, bez konieczności oczekiwania aż stwardnieje beton. Przy większości inwestycji ma to duże znaczenie, gdyż pozwala oszczędzić dużą ilość czasu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close