Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 15:45 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Biznes, Finanse

Jak rozliczyć prawidłowo podatki jeżeli było się zatrudnionym w Holandii

Holandia to jeden z najbardziej popularnych krajów, w których pracują Polacy. Do Holandii stosunkowo łatwy dojazd, a wysoki poziom zarobków sprawia, że często wyjeżdżają tam pełne rodziny. Jednak jeśli jest się zatrudnionym tam całkowicie legalnie, to pamiętać trzeba o tym, żeby prawidłowo się rozliczyć w obu urzędach skarbowych, to znaczy polskim i holenderskim. Nasze przepisy podatkowe są bowiem tak skonstruowane, że w dużej części przypadków rozliczenie jest podwójne. Dotyczy to przede wszystkim osób które posiadają rezydencję w Polsce.

Pod tym pojęciem ukryte jest przebywanie na obszarze naszego kraju co najmniej 183 dni w roku, lub posiadanie centrum interesów osobistych. O tej ostatniej kwestii wiele osób zapomina, bo im się wydaje że jeżeli pracują w Holandii przez cały rok, to ich to nie będzie obowiązywało. Tak więc widać od razu że rozliczenia podatku holandia to nie jest wcale prosta i szybka rzecz, i należy się dobrze w tym wszystkim orientować żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Przeważnie tak to wygląda, że najpierw zatrudniony będzie się rozliczał w urzędzie skarbowym w Holandii, potem w polskim, a w międzyczasie może wystąpić o zwrot podatku.

Tak więc jeżeli się należy to holenderski podatek zostanie zwrócony, ale potrwać to może nawet kilkanaście miesięcy. Jeśli ktoś się czuje na siłach, to wszystkimi sprawami zająć się może samodzielnie, choć od razu należy powiedzieć, że wymaga to zdobycia pewnej wiedzy. Kolejną opcją będzie jakieś dobre biuro rachunkowe holandia, które zajmie się wszystkim. Wystarczy dostarczyć komplet dokumentów otrzymanych od pracodawcy w Holandii, aby mieć wszystko policzone.

Dużym plusem współpracy z takim biurem będzie to, że pracujące w nim osoby znają bardzo dobrze wszystkie kruczki prawne, i są w stanie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie. Tak naprawdę wynajęcie biura jest bardzo opłacalne, jeżeli się spoglądnie na księgowy holandia cennik, to aż tak dużo do zapłacenia nie będzie, a odpadnie mnóstwo pracy przy wypełnianiu dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close