Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 18:15 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Separatory tłuszczu – o czym należy pamiętać przy użytkowaniu

Przy otwieraniu gastronomicznego lokalu pomyśleć należy o różnych sprawach. Jedna z nich to zadbanie o należytą jakość odprowadzanych ścieków, w jakich nie może się znajdować nic, co mogłoby spowodować przytkanie rur. A że niestety tłuszcze takie właściwości posiadają, to jak mówią obowiązujące przepisy nie można ich do ścieków odprowadzać. Za coś takiego mogą grozić poważne finansowe konsekwencje, z takich też powodów zdecydowanie lepszą opcją jest zainstalowanie jakiegoś separatora. Takie urządzenia działają w oparciu o grawitację. Ścieki odprowadza się do specjalnego zbiornika z kilkoma przegrodami we wnętrzu.

Ciężkie zanieczyszczenia zatrzymują się na tych przegrodach, a lekki tłuszcz unosi się na górze. Tym sposobem dalej do kanalizacji odprowadzona zostaje czystsza woda, nie mająca w sobie niczego, co mogłoby spowodować przytkanie rur. Lecz ciągłe korzystanie z kuchni będzie powodowało zwiększanie się warstwy tłuszczu zbiorniku, dlatego też co pewien okres czasu trzeba będzie wykonać serwis separatorów. Jest zalecane, żeby go przeprowadzać przynajmniej raz na miesiąc, ale to zależne jest od indywidualnego ustawienia.

Pracownicy czy właściciel firmy systematycznie muszą sprawdzać zbiornik, i jeśli poziom tłuszczu będzie zbyt duży, to zamówić czyszczenie separatorów tłuszczu Śląsk. Przepisy zakazują, aby można to było zrobić samemu, konieczne jest wynajęcie wyspecjalizowanej firmy dysponującej niezbędnymi uprawnieniami.

Firmy takie po pierwsze dysponują odpowiednimi samochodami, do których są ściągane wszystkie odpady. Dodatkowo po każdej wizycie wystawić muszą protokół, na wypadek kontroli z sanepidu. Tłuszcz nie należy do niebezpiecznych materiałów, ale wymaga specjalnej utylizacji, tak więc zajmować się tym mogą wyłącznie upoważnione podmioty. Decydując się na współpracę z taką firmą najlepiej podpisać umowę na dłuższy czas na systematyczne. Wówczas po pierwsze z pewnością będzie korzystniejsza czyszczenie separatorów cena, a poza tym nie będzie trzeba za każdym razem czekać na termin.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 16 times, 1 visits today)
Close