Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 13:08 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Podstawowe różnice między śrubami ocynkowanymi a zwykłymi

Wielu wykonawców nie przykłada zbytnie uwagi do wybieranych śrub przy montażu rozmaitych obiektów. Z reguły wybiera się najzwyklejsze albo takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez myślenia o tym, co się stanie po kilkunastu latach. A zwykła stal, zwłaszcza jeśli będzie bez zabezpieczenia, bardzo szybko będzie rdzewieć. To wiązać się może z tym, że tego typu łączenia po jakimś czasie zaczną się osłabiać, lub w skrajnym przypadku mogą wręcz popękać, zagrażając stabilności danego urządzenia albo obiektu.

Dlatego też przy zwykłych śrubach konieczne zapewnienie będzie im porządnego zabezpieczenia. Można to zrobić skutecznie poprzez nałożenie lakieru lub farny, co skutecznie zabezpieczy powierzchnię przed wilgocią czy różnymi chemicznymi substancjami. Inną możliwością, wybieraną coraz chętniej przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są trochę droższe w zakupie, lecz jeżeli do zwykłych doliczy się malowanie i konserwację, to niejednokrotnie ogólne koszty okazują się porównywalne.

A ogromnym plusem ocynkowanych śrub jest to, że wykazują one dużą odporność na zjawisko korozji. Jeżeli nie ma uszkodzeń zewnętrznej powłoki cynku, to większego problemu mogą służyć nawet przez kilka dekad. Śruby tego typu są aktualnie oferowane przez wiele sklepów. Bardzo łatwo można je wyszukać wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i zapoznając się z wynikami. Z reguły w sklepach takich otrzyma się również profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close