Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 15:22 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka, Aktywność

Podlaskie cerkwie – gdzie warto się wybrać?

Kolorowe cerkwie zajmują ważne miejsce w krajobrazie Podlasia. Które z nich warto odwiedzić w trakcie wycieczki po tej niezwykłej krainie?

Wśród tych cerkwi, z których Podlasie jest wyjątkowo dumne, znajduje się cerkiew Opieki Matki Bożej   w Puchłach. Jest ona ważnym ośrodkiem życia religijnego, a znajdująca się w jej wnętrzu ikona Matki Bożej Opiekuńczej cieszy się bardzo dużym szacunkiem wśród wiernych. Piękną cerkwią może się też pochwalić pobliska Trześcianka, znana niegdyś jako jeden z najważniejszych ośrodków szkolnictwa cerkiewnego na Podlasiu. Miłośników sztuki sakralnej zachwyci też cerkiew w Narwi, w której znajduje się bardzo ważna dla wiernych z okolicy ikona św. Antoniego Pieczerskiego. Na liście miejscowości, do których warto zajrzeć w trakcie wycieczki cerkiewnym szlakiem, pojawia się też Łosinka.

Tu na zwiedzających czeka drewniana cerkiew Św. Apostoła Jakuba Alfeusza, przyciągająca uwagę swoim charakterystycznym gankiem oraz niebieskimi kopułami. Dla tych, którzy chcą się nacieszyć nie tylko widokiem budowli sakralnych, ale i pięknymi widokami, ciekawym doświadczeniem będzie wizyta w Odrynkach. Znajduje się tu prawosławny skit (pustelnia), otoczony rozlewiskami Narwi. To niezwykłe miejsce, w którym panuje cisza i spokój.

Podlasie to wiele cennych zabytków, wśród których cerkwie zajmują szczególne miejsce. Wycieczki ich śladem każdemu z nas sprawią wiele radości, pozwolą nam jednocześnie poszerzyć wiedzę na temat prawosławia i sztuki cerkiewnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Close