Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 12:51 Budownictwo, Przemysł

Na jakie sprawy zwrócić uwagę przy wyborze kompresora śrubowego

W branży związanej z pneumatyką przemysłową wykorzystywane są różne urządzenia i maszyny. Ich dobór podyktowany jest przeważnie konkretną potrzebą, z takich też powodów za każdym razem przy projekcie wybieranej jest najoptymalniejsze rozwiązania. W wielu przypadkach świetnie się na przykład sprawdzają kompresory śrubowe, wyróżniające się wśród innych typów kompresorów paroma cechami.

Przede wszystkim ich dużą zaletą jest płynność pracy, bez niepotrzebnego pulsowania, a równocześnie pokaźny zakres możliwych do uzyskania ciśnień. Ten rodzaj kompresorów znany jest od dawna, a jego historia sięga aż dziewiętnastego wieku. Pierwsze modele niestety były niezbyt sprawne, dlatego nie zdobyły dużego zainteresowania, dopiero kilkadziesiąt lat temu je poprawiono, i obecnie są często wykorzystywane. Konstrukcja tych urządzeń jest dość specyficzna, gdyż składają się z dwóch równoległych wirników, mających inną prędkość obrotową i ilość zębów, i obracających się w dwóch różnych kierunkach. Dzięki temu w środku będzie się wytwarzało duże ciśnienie, a sprężone powietrze dostaje przesłane do przewodu. Niezwykle istotny w całości procesu jest olej, który do prawidłowej pracy musi zostać rozgrzany do wysokiej temperatury. Dlatego też ten rodzaj kompresorów dobrze się nadaje do ciągłej pracy, bez częstego włączania i wyłączania. Także dlatego, że do podgrzania oleju potrzeba w niektórych modelach nawet kilkadziesiąt minut.

Przy wyborze takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności istotne jest właściwe dostosowanie wydajności do danego projektu. Dobrze, żeby zapewnić trochę zapasu, ale wybranie zbyt mocnego nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pasuje także zwrócić swoją uwagę na temat gwarancji i serwisu, które mają duże znaczenie dla ciągłości pracy. Jeśli ktoś zamierza taki sprzęt zakupić, to powinien odwiedzić jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny, w którym otrzyma fachowe wsparcie. Można to również zrobić w sieci internetowej, chociażby pod adresem https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close