Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 11:39 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Które są kategorie marihuany?

Maryśka, znana też jako konopie indyjskie, to roślina zawierająca ponad 100 związków syntetycznych zwanych kannabinoidami. Dwa kluczowe kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) oraz kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, w czasie kiedy CBD ma różne właściwości lecznicze. Istnieją trzy nadrzędne rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych rodzajów ma inne działanie i jest używany do innych celów. Sativa to wielka oraz cienka roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu i jest uniwersalnie uprawiana w strefach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia oraz Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich budujących na duchu oraz energetycznych rezultatów. Są w szeregu przypadków użytkowane w leczeniu chandry, zmordowania oraz braku apetytu. Odmiany Sativa mają też wyższy stosunek THC do CBD, co oznacza, że są bardziej psychoaktywne. Indica to niska i krzaczasta roślina o szerokich liściach. Pochodzi z rejonu Himalajów i jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie i Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich uspokajających oraz uspokajających rezultatów. Są często wykorzystywane w leczeniu lęku, niespania oraz bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co świadczy, iż są mniej psychoaktywne – bank nasion dinafem. Ruderalis to mała i mocna roślina, powszechnie napotykana w Rosji i Europie Środkowej. Nie jest w szerokim zakresie wykorzystywany do celów medycznych lub rekreacyjnych, albowiem ma niską zawartość THC.

Jednakże czasem jest używany do hodowli szczepów hybrydowych, jakie łączą optymalne przymiotniki szczepów Sativa i Indica. Oprócz tych głównych rodzajów marihuany istnieją również odmiany hybrydowe, jakie powstają poprzez hodowlę rozmaitych typów szczepów Sativa i Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres rezultatów, w zależności od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład forma hybrydowa, jaka składa się w 50% z Sativa i w 50% z Indica, może mieć z większym natężeniem zrównoważony rezultat, w czasie kiedy odmiana hybrydowa, która składa się w 80% z Sativa i w 20% z Indica, ma obowiązek posiadać z większym natężeniem podnoszący na duchu i energetyczny wynik.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 12 times, 1 visits today)
Close