Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 08:37 Dom, Ogród

Jakie formalności trzeba spełnić montując klimatyzację w bloku

Upały w lecie coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom miast i miasteczek. W okresie wakacji temperatura nierzadko przez dłuższy okres czasu przekracza 30 stopni, co sprawia że szuka jakiejś ochłody. Największy problem z tym mają mieszkańcy bloków, zwłaszcza od południowej strony. W ostatnim czasie jednak coraz częściej decydują się oni na montaż układu klimatyzacji, chociaż nie za każdym razem jest to prosta sprawa. Ze względu na to, że blokami zarządzają spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie zawsze uzyska się zgodę na montaż całego zestawu. Jednak nawet wtedy są możliwości na znalezienie wyjścia z takiej sytuacji, na przykład instalując klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wtedy zgody wiążące się z przykręcaniem jednostki zewnętrznej na ścianie nie są potrzebne, ale należy wtedy zadbać o regularne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 40m2 jest dobrym rozwiązaniem do zamontowania w wielorodzinnych budynkach, szczególnie że na naszym rynku jest dostępnych dużo nadających się do tego celu urządzeń. Będą się one różnić od siebie parametrami, zakresem funkcjonalności oraz rzecz jasna ceną montażu, z tego też powodu należy odpowiednio dobrać potrzebne podzespoły. W pierwszej kolejności znaczenie ma moc, jaka zależy głównie od powierzchni do chłodzenia. Jeżeli ona nie przekroczy czterdzieści m2, to bez problemów powinien wystarczyć zestaw mający moc 3.5 KW, przy mieszkaniach większych potrzebne będą mocniejsze urządzenia.

Pasuje również zwrócić uwagę na inne funkcje, jakie zwiększają użyteczność klimatyzacji, ale wpływają również na końcową cenę. Podstawowy zestaw można już kupić za około 3 tysiące, do tego doliczyć trzeba jeszcze instalację. Dobrym pomysłem jest wykonanie wszystkiego w zimie, wtedy liczyć można na rabaty i szybki termin realizacji. Jeżeli ktoś nie będzie się znał na tym, to samodzielnie będzie mu ciężko wykonać takie prace, dlatego trzeba będzie zatrudnić do tego wyspecjalizowaną firmę, taką jak na przykład cold-man.pl, która w razie konieczności również doradzi w wybraniu najlepszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close