Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 00:10 Motoryzacja, Transport

Jak stosować preparaty do regeneracji silników i skrzyń biegów

Regularne używanie silników, skrzyń biegów i pozostałych urządzeń mechanicznych wiąże się z tym, że po jakimś czasie będą się one zużywać. Wynika to z tego, że pomiędzy pracującymi elementami bez cały czas występuje tarcie, nawet pomimo używania smarów i olejów. Ten proces bez przerwy występuje, co sprawia że razem z mijającymi latami użytkowania zużycie będzie postępować. Z pewnością przyhamować to można odpowiednio często wymieniając olej, lecz są również inne metody na to, żeby utrzymać cały mechanizm w dobrym stanie. Do oleju dodać bowiem można rozmaite preparaty do regeneracji, jakie pewien czas temu zostały wprowadzone na rynek.

Działanie tych preparatów jest oparte na tym, że na powierzchni elementów roboczych tworzona jest cienka i bardzo wytrzymała ceramiczna warstwa. Powoduje ona zmniejszenie tarcia pomiędzy tymi elementami, a to przekłada się na liczne korzyści związane z użytkowaniem. Przede wszystkim mniejsze tarcie to też mniejsze opory, tak więc do napędu danego układu potrzeba mniejszą ilość energii. Zależnie od rodzaju pojazdu oszczędności sięgać mogą od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy obecnych cenach za paliwa wcale nie jest takie bez znaczenia.

Poza tym dzięki takiej powłoce zewnętrzne warstwy elementów robią się twarde, a przez to mniej narażone na zużycie. Preparaty do regeneracji można wykorzystywać do dużej ilości mechanizmów. Dobrze sprawdzają się one w przypadku samochodowych silników, będzie to dotyczyć zarówno pojazdów osobowych jak też rolniczych i przemysłowych. W szczególności w tych ostatnich ma to duże znaczenie, ponieważ pracują one pod dużymi obciążeniami. W przypadku przekładni, mostów i skrzyń biegów użycie preparatów do regeneracji poprawia pracę tych elementów i ogranicza wibracje, ale też nawet kilkukrotnie zwiększa trwałość mechanizmów.

Jeżeli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to może w wyszukiwarce podać hasło stosowanie dodatku do oleju skrzyń biegów i zaznajomić się ze zwróconymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Close