Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 10:18 Biznes, Finanse

Hostingi stron internetowych – jakie są ich popularne rodzaje

Współczesny świat powszechnie korzysta z możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są wszelkiego rodzaju strony. Jednak dużo osób nie zdaje sobie nawet sprawy, co się dzieje po uaktywnieniu linku, i jak to w praktyce wszystko działa. Żeby dana strona mogła zostać wyświetlona przez przeglądarkę, to musi być umieszczona fizycznie na jakimś hostingu. Zależnie od budowy mogą to być same zdjęcia i pliki, lecz często wykorzystywane są także różnego rodzaju bazy danych. Tego typu hostingi podłączone są do sieci i posiadają specjalne oprogramowanie, jakie generuje odpowiedzi na zapytania użytkowników.

Obecnie najczęściej spotyka się trzy rodzaje takich hostingów, a ich wybór uzależniony będzie od paru czynników. Jeśli jakaś strona internetowa nie będzie generować bardzo dużego transferu ani też mocno obciążać maszyny, to bez problemów wystarczy jakiś hosting współdzielony. Jego dużą zaletą są niskie ceny oraz to, że w zasadzie nie trzeba nic robić przy nim. W naprawdę dobrych firmach zapłaci się za taką usługę maksymalnie kilkanaście złotych za miesiąc, a jeszcze bardziej będzie się opłacać opcja roczna.

Dbaniem o stabilne działanie zajmują się administratorzy, przez co nie trzeba się znać na zarządzaniu systemami operacyjnymi czy aktualizacjach oprogramowania. Jeśli ktoś będzie potrzebował większej mocy obliczeniowej, to zapewne będzie dla niego odpowiedni hosting VPS serwer. W takiej opcji klienci dostają odpowiednio wydzielone zasoby procesora i pamięci, ale na jednej fizycznej maszynie tego typu hostingów może być parę. Ta opcja daje dość dużą elastyczność, ponieważ jeśli pojawi się konieczność zwiększenia parametrów, to bez problemów da się to zrobić. Najdroższym, ale też dającym największe możliwości typem hostingu będzie dedykowany, gdy jest do dyspozycji cały serwer. Sporo firm oprócz uniwersalnych rozwiązań oferuje także konta dedykowane pod konkretne zastosowania. Niezwykle popularny jest na przykład hosting WordPress Woocommerce, przeznaczony dla właścicieli blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close