Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 14:28 Budownictwo, Przemysł 1 komentarz

Czemu bentonitowe maty cieszą się taką popularnością

Ochrona przed wilgocią i wodą jest ogromnie ważna dla długoterminowej trwałości rozmaitych budynków i obiektów przemysłowych. Pozwolenie na to, żeby wilgoć dostała się do środka to ryzyko nie tylko różnych uszkodzeń i zwiększenia korozji, ale też i różnego rodzaju kłopoty wiążące się z niszczonym wyposażeniem. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem wody, przy użyciu najróżniejszych metod. Wśród nich w ostatnich czasach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć maty bentonitowe. Głównie są one bardzo skuteczne, co wraz z niezbyt wysokim kosztem stanowi trwałą i wydajną ochronę. Takie maty są wytwarzane przy pomocy specjalnej technologii igiełkowania, w której warstwy takiej maty są ze sobą zespajane za pomocą niewielkich igieł, co daje duże zespolenie i jednorodny rozkład masy bentonitowej we wnętrzu.

Różnych warstw w typowych matach jest jedynie trzy, chociaż na rynku występują również bardziej zaawansowane rozwiązania. Zewnętrzne warstwy stanowi mocna i wytrzymała geotkanina. Dysponuje ona obniżoną przepuszczalnością, a przy tym jest dość odporna na uszkodzenia mechaniczne. Przez to w standardowych zastosowaniach nie powinno być szczególnego ryzyka jakiegoś przypadkowego uszkodzenia, i takie rozwiązanie może być z powodzeniem stosowane. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to kupić też można maty wzmocnione dodatkową warstwą polimeru, jaki znacząco poprawia parametry wytrzymałościowe.

Między dwiema warstwami geotkaniny umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Ten materiał cechuje duża pochłanialność wody, a w tym procesie zamienia się on w uszczelniający żel. Taki żel wnika we wszystkie szczeliny fundamentów czy murów, i dzięki temu chroni przed przenikaniem do wnętrza wody. Bentonitowe maty są często wykorzystywane do izolowania obiektów przemysłowych, domów i innych budowli, stosować je także można w zbiornikach retencyjnych czy jako zabezpieczenie wałów. Jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to może w oknie wyszukiwarki wpisać hasło landfill base i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 14 times, 1 visits today)
Close