Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 12:52 Inne

Co to jest świadectwo energetyczne i kto musi je posiadać

Dobrze ocieplone budynki, posiadające szczelne okna, będą potrzebować dużo mniejszą ilość energii do ogrzania. Ma to nie tylko duży wpływ na rachunki, jakie trzeba płacić, lecz również i na tematy związane z ochroną środowiska. W przypadku budynków o słabej izolacji wydać będzie trzeba nawet parę razy więcej na gaz, prąd czy węgiel, co w skali całego kraju generuje ogromne koszty. Dlatego też coraz większy nacisk się kładzie na te sprawy, zarówno jeżeli będzie chodziło o stawianie nowych budynków zgodnie z odpowiednimi normami jak też modyfikacje już stojących.

Od pewnego funkcjonuje również specjalny dokument poświadczający energetyczne parametry, znany też jako Świadectwo energetyczne Bielsko Biała. W oparciu o przeprowadzony audyt określa się ogólne zapotrzebowanie obiektu na energię konieczną chociażby do chłodzenia i ogrzewania, lecz również przygotowania ciepłej wody i oświetlenia.

Zakres wymagalności takich świadectw zmienia się co jakiś czas, obecnie obowiązkowe są one przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości. Posiadanie takiego dokumentu pozwoli przyszłym wynajmującym czy właścicielom określić, jakie poniosą wydatki chociażby się wiążące z ogrzewaniem, ale także zaplanować ewentualne przeróbki. Dostarczenie świadectwa jest chociażby konieczne przy podpisywaniu aktu notarialnego, a za niedopełnienie tego obowiązku zostały przewidziane kary. Ich wysokość może wynieść nawet do 5 tysięcy, dlatego zdecydowanie lepiej jednak dopełnić ten obowiązek.

Szczególnie że ceny za Świadectwa energetyczne Police są dużo niższe niż wcześniej wspominane kary. Za sprawdzenie niewielkiego mieszkania zapłacić będzie trzeba powyżej trzystu złotych, a kwota dwóch tysięcy bez problemów starczy na wielorodzinny, większy budynek. Takie świadectwa mogą być wystawiane przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, a czas ich ważności wynosi dziesięć lat. Może to jednak ulec zmianie w sytuacji, gdy w budynku przeprowadzono jakieś prace modernizacyjne wpływające na energetyczną charakterystykę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 7 times, 1 visits today)
Close